„Přišlo jich hodně. Počítám, že celkem tak sedmdesát. Jenže přijmout jsme mohli jen padesát pět dárců," řekla za Český Červený kříž Oblastní spolek v Tachově Marcela Marková. Nabírat krev do Tachova jezdí transfúzní stanice z Plzně. „Nestihli by ji pak zpracovat. Mají časové lhůty na zpracování odebrané krve," vysvětlila Marková. To, že nemohli přijmout všechny dárce, ji mrzí. "Ti lidé sem přišli dobrovolně, někteří ze svého volna a chtějí pomoc jiným lidem."

Pracovníci Českého Červeného kříže v úterý také losovali Kapičku. Účastníci na malý formulář napíší své jméno, datum odběru a jméno dítěte ze své rodiny nebo z rodiny svých příbuzných. „Pak dojde k vylosování a tři děti odměníme věcnými dary," doplnila Marková. Dana Tázlerová z Boru byla ta, která do košíčku s lístečky sáhla a vylosovala tři šťastlivce. „Na odběry už jezdím mnoho let. Ani si nepamatuji, kolikátý odběr už mám. Dárcovství mi přijde normální. Jsem zdravá, tak proč bych nemohla darovat krev, když ji jiní potřebují," sdělila Deníku. „Dárcovství krve nic není. Poležíte si deset minut a nakonec dostanete i svačinu. Je to o pocitu, že někomu pomůžete, že zachráníte život," vzkazuje případným zájemcům, kteří s dobrovolným darováním krve ještě váhají.

Další odběry v tachovském Červeném kříži plánují na 2., 16. a 30. října, vždy od 8.30 do 11.30 hodin. „Všem dárcům patří náš veliký dík a vážíme si jejich obětavé pomoci," uzavřela Marcela Marková z Červeného kříže.