Jakoby si z oka vypadla, jedno jako druhé nebo podobné jako vejce vejci, tak nějak by se dala charakterizovat dvojčata. Nejvíce na Tachovsku jich ve čtvrtek odpoledne bylo na zahradě Mateřské školy v Chodové Plané. Konalo se tam totiž Setkání dvojčat a vícečat. S nápadem pozvat dvojčata a jejich rodiče přišla Hana Balatá. „Jsme z Chodové Plané a bydlí zde také šestero dvojčat, proto se koná setkání právě tady,“ uvedla maminka Balatá. „Převážně jsou tu dvojčata z Tachovska, ale také z Mariánských Lázní a z Lázní Kynžvart. Nejmladší dvojčátka jsou Anetka a Eliška Páníkovy, je jim devět a půl měsíce,“ dodala s tím, že budoucnost podobných setkání vidí pozitivně: „Dokonce růžově. Samozřejmě, že to záleží na zájmu rodičů, a moho by to pokračovat.“ Rodiče si cení ochoty místní mateřinky. „Moc jim děkujeme za propůjčení zahrady,“ shodují se společně.

Z Mariánských Lázní dorazily jednoroční Klárka a Hanička Ždímalovy. „O akci jsme se dozvěděli od Hanky, často jezdíme na návštěvy. Když nám to vyjde, rádi opět přijedeme na další setkání dvojčat,“ pověděla maminka Bára Ždímalová.

#nahled|https://g.denik.cz/53/5d/chp_dvoj_.14_denik-hp_top2.jpg|https://g.denik.cz/53/5d/chp_dvoj_.14.jpg|Setkání dvojčat v Chodové Plané.#

V Chodové Plané se sešla dvojčata: Lenka a Veronika Brožovy, Kristýna a Radek Dvořákovi, Adéla a Pavlína Čapkovy, Kristian a Sebastian Seifertovi, Michal a Adélka Studničkovi, David a Adriana Zítkovi, Kamila a Roman Hudecovi, Kačenka a Kubík Kruličovi, Klárka a Hanička Ždímalovy, Marie a Karolína Kutíčkovy, Eliška a Anetka Páníkovy.