Setkání Planých bylo víceméně na sportovní bázi. „Mezi Planými se odehrál fotbalový turnaj, turnaj ve stolním tenisu a rybářské závody," uvedl místostarosta Jan Volný. Kromě domácích se zúčastnila družstva ze sousední Plané, z Plané nad Lužnicí a z Plané u Českých Budějovic.

Dřevosochařské sympozium vyvrcholilo právě v sobotu, když sochaři tvořili devět soch deset předchozích dní. Díla si návštěvníci mohli prohlédnout v zámeckém parku.

Zatímco na náměstíčku v Chodové Plané vrcholily slavnosti různorodým programem, patřilo sobotní odpoledne již šestnáctému Mistrovství světa v koulení pivních sudů. „Letos se přihlásily tři desítky týmů z různých zemí světa. Kromě domácích a dalších družstev z České republiky jsou tu soupeři z Německa, Rakouska, Dánska, Ruska a z několika dalších států," uvedl obchodní ředitel pivovaru Jiří Plevka.

Do finále hlavního závodu v koulení dubových pivních sudů – na trati 600 metrů – se probojovala stejná družstva jako před rokem. Pivní klub a domácí Chodovar. A stejně jako před rokem si vedl lépe Pivní klub, který startoval opět ve složení Josef Velát a Jan Röhrich. Druhé místo patří Rodinnému pivovaru Chodovar, který reprezentovali Vojtěch Plevka a Miroslav Vašina.

Soutěžily také Plané. Ve fotbale zvítězila Planá u Českých Budějovic a v ostatních disciplínách, rybářských závodech stolním tenisu a tenisu, zvítězili domácí.

Výsledky najdete ZDE>>>