„Jediný problém, který nastal, byla krádež státní vlajky. Tu někdo vzal v noci z pátku na sobotu z volební místnosti v tachovské Chodské ulici," uvedl Deníku Dokoupil.

Jako klidné a pokojné označila víkendové volby také Dagmar Jiroušková, tachovská policejní mluvčí. „Neřešili jsme žádný incident, který se týkal voleb," vyjádřila se mluvčí Deníku.

Průměrná volební účast na Tachovsku byla dvaatřicet procent. V jednotlivých obcích byla účast různá, ale žádné extrémní rozdíly v účasti se neobjevily. Největší volební účast zaznamenali v Sulislavi, kam přišlo 56,3% voličů, naopak nejmenší zájem měli voliči ve Zhoři, kde jich přišlo 17,5%. Mimochodem, v Sulislavi vyhráli sociální demokraté, kteří získali rovnou čtvrtinu hlasů, ve Zhoři komunisté s pětačtyřiceti procenty.

Účast voličů mohla být podle členů volebních komisí nepřímo ovlivněna i počasím. „Více lidí chodilo v sobotu. V pátek pršelo, tak se asi lidem ven nechtělo, ale v sobotu svítilo sluníčko, tak jich chodilo více. Bylo to takové pružnější," popsal předseda volební komise v Halži Rudolf Valenta s tím, že mezi voliči převažovala starší generace.

KSČM, která na Tachovsku krajské volby vyhrála, zvítězila celkem ve 33 obcích a městech okresu. Největší procentuální podíl získali komunisté ve Starém Sedle (60,2%). V 11 obcích a městech vyhrála ČSSD, nejvíce procent měla v Ošelíně (66,7%). Ve třech obcích vyhrála volby ODS, nejvíce procent získala ve Vranově (31,9%). V Olbramově pak vyhrálo Sdružení pro náš kraj – SNK. Ve třech obcích byla mezi vítěznými stranami remíza (v Cebivi a v Sytnu měli stejně hlasů KSČM a ČSSD, ve Vranově ODS a ČSSD).