Do dálky skáče čtyři a půl metru a na posledních závodech v Plzni zaběhla na překážkách třetí nejlepší čas v republice, svůj osobní rekord, a to 9,8 vteřin. Nejoblíbenějším jídlem jsou pro ni ovocné knedlíky a rýže s masem.

Jaký je tvůj poslední velký úspěch?

Získala jsem zlaté medaile na mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje v běhu na šedesát metrů překážek a skoku dalekém.

Jak ses k tomuto úspěchu dopracovala?

Chce to hodně trénovat, a hlavně poctivě. Nemá cenu švindlovat, to pak k ničemu nevede.

Jaká je podpora od rodičů?

Je veliká. Cestování stojí hodně peněz, jsem moc ráda, že mě rodiče vozí na tréninky i závody. Kdyby podpory nebylo, tak bych takového úspěchu nedosáhla.

Jak vypadá jeden tvůj obyčejný den?

Ráno vstanu, obléknu se, jdu do školy. Odpoledne si připravím tašku na druhý den a jedeme s taťkou na atletiku do Stříbra. Trénuji do sedmi večer a pak jedeme domů. Takové téninky jsou třikrát týdně. V sobotu a neděli pak trénuji sama doma. Běhám kolem Milířů.

Od kdy se věnuješ atletice?

Přibližně od první, druhé třídy základní školy. Intenzivně pod vedením trenéra poslední tři roky. Talent rodiče a učitelky objevovali už ve školce.

Co se ti honí hlavou krátce před startem?

Hlavně se soustředím. Když při závodech někdo upadne, tak se bojím, že upadnu taky, tak o tom přemýšlím. V cíli mi pak spadne kámen ze srdce, že jsem doběhla a je vše v pořádku.

Jaký máš pocit, když stojíš na bedně vítězů?

Je to báječný pocit, jsem ráda, že jsem to dokázala.

Atletika a škola. Jak to jde dohromady?

Zatím to jde. Stačím se i učit a nevychází mi žádná trojka. Škola v Zárečné mi vychází vstříc. Pouští mě na závody, je možné domluvit odložení zkoušky…

Jakého máš maskota? Co ti pomáhá na závodech?

Většinou nějaký plyšák. Mám dva medvídky, co mi přinášejí štěstí. Také nalezené a napíchnuté špendlíky na botách. Jeden je z Itálie a jeden z Klatov.

Co tvoje kamarádky…?

Ty nejlepší kámošky Iva Suchá a Katka Mrázová mě podporují a posílám jim pozdrav. A ty, co závidí, s těmi se moc nebavím.

A tvoje budoucnost?

Zatím nevím, kam půjdu do školy. Chtěla jsem na sportovní, ale to mi trenéři moc nedoporučují. Pak by mi atletika nebyla koníčkem. Před tím mě varují. Chtěla bych dělat ekonomickou školu.

Jaký je tvůj sportovní vzor?

Olympionik Usain Bolt.