V uplynulým letech se děti v rámci akce Ahoj prázdniny vypravily do pohádky či za piráty, v letošním roce byla pojata coby výprava do džungle. Okolo stovky dětí si užilo nejrůznějších soutěží a atrakcí připomínajících většinou život v džungli. Setkaly se s lidožrouty, které ochotně sehrály členky Divadelního spolku Kladruby, zaházely si šipkami či vodovými bombami, trefovaly pavouka, vymalovaly si zvířecí masky či si prostě jen zaskákaly v nafukovacím hradu. Všechny atrakce byly očíslovány, soutěžní kartičky rozdávala na začátku akce tygřice a každému přidala i lísteček, s nímž si děti zaplatily občerstvení, které pro ně město objednalo. Mimoto u každé herní disciplíny dostával každý jak sladkosti, tak nejrůznější upomínkové předměty.

Ruku k dílu přiložili i členové kladrubského střeleckého a rybářského kroužku. A svůj stánek přidal i BESIP. Ten sice tématicky do džungle nepatřil, ale i tak u něj bylo živo. Děti i jejich doprovody si rádi zkusily znalosti značek a dopravních předpisů. Odměnou jim byla opravdu pestrá škála dárečků v podobě pexes, nálepek, omalovánek či reflexních pásků.

Navíc pro všechny velké i malé bylo připraveno opravdu nevšední překvapení. Když už se návštěvníci akce vypravili do džungle, bylo jim dopřáno setkání s opravdovou opičkou makak a dvěma hady. Zájemci se mohli se zvířátky vyfotit, a získali tak netradiční památku na vydařenou akci.

„S vnukem jsme si to dneska opravdu užili. Kdypak se vám stane, že si můžete pořídit fotku s hadem nebo opičákem,“ nadšeně se radovala Monika Králová. „A i stánek s Besipem byl fajn, musím se opětovně procvičit ve znalostech značek,“ smála se při odchodu.