Už doslova počítají hodiny, kdy nasednou v sobotu brzy ráno do vlaku a zamíří do Prahy. Odhodláni utkat se v ochozech pro diváky stejně urputně, jako jejich hokejoví oblíbenci na ledě. Jsou vyzbrojeni českými národními dresy se jménem hospody, vlajkami, elánem a hlasivkami, které pravidelně trénují.
„Vyrážíme druhého května v časných ranních hodinách z Plané, vracíme se v neděli večer," říká šéf hostince a vedoucí skupiny fanoušků Pavel Janoušek, jinak velký sportovní fanda.

„V Praze se ubytujeme, na dlouhé rozhlížení nebude čas. Máme vstupenky na tři utkání. Hned po příjezdu, od 12.15 hodin, nás čeká zápas Švýcarska s Rakouskem, od 16.15 Francie s Německem a vyvrcholením bude v osm hodin večer utkání českých reprezentantů s Lotyšskem," dodal.
Tachované se na celý sobotní program, hlavně na utkání Čechů s Lotyši, moc těší. „Je to naše první mistrovství světa, kterého se osobně zúčastníme, a tak jsme, jak se říká, řádně nabuzeni."

Velkým problémem pro celou skupinku bylo sehnat vstupenky. „O mistrovství světa je obrovský zájem a pro celou naši skupinu, která čítá šestnáct hokejových nadšenců včetně jednoho náhradníka, bylo nesmírně složité vejít se do daných možností a sladit je s našimi požadavky," doplnil Janoušek.
I když hokejový šampionát naživo bude jejich premiérou, nejsou tachovští fandové z Májovky žádnými začátečníky. Své hlasivky trénují pravidelně na různých sportovních utkáních v Plzni, ať už jde o hokej, fotbal, či jiné sporty. „Tady se sport neustále přetřásá, domlouvají se různé akce, zkrátka sportem se tu žije. Ne nadarmo se naší hospodě říká sportovní hospoda," uvedl majitel.

Fandit do Prahy se chystá několik skupin z Tachovska. S jednou z nich pojede i starosta Jiří Struček. „Uvidím tři zápasy, Česko s Německem a Kanadou a Švýcarsko s Kanadou," řekl Deníku.

Tachovští příznivci hokeje, jako správní fandové, věří v úspěch našich barev. Však také svorně přislíbili, že se v hale nenechají zahanbit. Je jich prý dost, aby byli dobře slyšet.

Oldřich Voráček