„Zhruba před čtrnácti dny jsem zde byl u místních občanů. Mohu potvrdit, že situace v sobotu v noci je neúnosná,“ uvedl zastupitel Pavel Sklenář. „Dění v této ulici jsem já osobně sledoval několik hodin. Lidé zde sice nepáchali trestnou činnost, ale byl jsem svědkem různých hádek, hlasitého pouštění hudby, nebo potyček přítomných lidí,“ pokračoval Sklenář.

Zastupitel dále směřoval dotaz na městskou policii, zda by se mohla více věnovat tomuto problému a řešit jej. „Já sám mám osobní zkušenosti. Šestnáct let jsem pracoval na podobné diskotéce v Německu a vím, že tam také byly problémy. Ale místní zastupitelé se nakonec s místním provozovatelem dohodli a situace se zlepšila. Možná bychom tak mohli postupovat také v Tachově,“ navrhl jeden ze způsobů řešení problému tachovský zastupitel.

Radnice podle vyjádření starosty města Ladislava Macáka připravuje opatření. „Myslím, že by bylo vhodné, aby se strážníci v exponovanou dobu pohybovali především okolo náměstí,“ uvedl Macák. město chce situaci v této lokalitě více monitorovat a více zapojit do hlídek Policii České republiky. „Jsem toho názoru, že v noci by měli sloužit čtyři strážníci,“ dodal starosta.

Město také plánuje rozšířit řady městské policie. „Nyní jsou zaškolování tři noví strážníci. Po ukončení jejich výcviku, ještě v tomto měsíci, budou ihned zařazeni do služby,“ řekl dále starosta. To bude mít podle vrchního strážníka Miroslava Litomerického pozitivní vliv i na situaci v tachovské Husitské ulici. „Budeme tak moci zvýšit dohled městských strážníků v této lokalitě. Přestože rizikových míst, zvláště o víkendu, je v Tachově více,“ řekl na závěr Litomerický.