„Z jednoho stanu odcizil finanční hotovost dva tisíce korun, z dalšího odcizil peněženku s finanční hotovostí šest tisíc korun a dvacet euro. Poté, co vnikl do třetího stanu, vzbudil poškozeného, a tak uprchl pryč, aniž by něco odcizil,“ uvedla k případu tachovská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. Plánští policisté toto šetří jako případ krádeže a porušování domovní svobody. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a porušování domovní svobody.

Další lapka řádil na Borsku. Borští policisté přijali ve čtvrtek v odpoledních hodinách oznámení o odcizení čtyřkolky, ke kterému došlo v jedné malé obci na Borsku přes noc ze 13. na 14. července letošního roku. „Čtyřkolku odcizil dosud neznámý pachatel z nezajištěné zahrady rekreační chalupy a svým jednáním tak způsobil majiteli škodu ve výši dvaceti pěti tisíc korun,“ sdělila policejní mluvčí.

Borští policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu neoprávněné užívání cizí věci. Po pachateli a odcizeném vozidle intenzivně pátrají.