Výstava Fenomén Igráček, kterou pořádá RMK ve spolupráci s českým výrobcem hraček firmou EFKO-karton, Inspirací Zlín a Technickým muzeem v Brně seznámí malé i velké milovníky této české hračky s její historií a vývojem od roku 1976, kdy se začala vyrábět až po současnost. Pro děti je v muzeu připravena místnost, kde si mohou s hračkami pohrát, nechybí populární autodráha a v případě koupě figurky si ji malí návštěvníci mohou hned na místě vybarvit speciálními barvičkami, které jim ochotně zapůjčí pracovníci muzea.

Ilustrační foto.
Nevšední zážitek čeká návštěvníky festivalu Tanec Praha v Kladrubech

Současně s výstavou populární hračky se mohou návštěvníci muzea těšit na výstavu obrazů malíře Václava Siky s názvem Síla přírody a techniky. Vernisáž Sikových zajímavých děl z oblasti techniky i přírodních krás zahájí v pátek 9. června v prostorách před muzeem svým parádním vystoupením bubenické seskupení ze ZUŠ Tachov. Poté sám autor seznámí návštěvníky krátkým proslovem přítomné se svými exponáty. Následovat bude další bubenické číslo a pak se slavnostně otevře nově upravený výstavní sál se Sikovými obrazy, kde na návštěvníky čeká překvapení. Připraveno je občerstvení.

Zdroj: Deník/Monika Šavlová

Malíř a umělec Václav Sika se narodila 19. dubna 1955 v Domažlicích. Zde vedl 21 let Galerii bratří Špillarů a za dobu svého působení zde uspořádal 120 výstav výtvarného umění. Václav Sika se zabývá systematicky konkrétním uměním, ornamentem, hyperrealistickou malbou portrétů, přírody a starých motocyklů.