Autor výstavy, který pochází z Plané, je zámečníkem a také sběratelem fotoaparátů. Fotografovat začal sice už v dětství, ale aktivněji se tomuto koníčku začal věnovat zhruba před sedmi lety. Nejraději fotí lidi a přírodu kolem sebe.

Díky častým návštěvám Šumavy vznikla výstava ve Stříbře. „Šumavu mám moc rád, trávím tam mnoho svého volného času. Zde návštěvníci uvidí soubor padesátí fotografií, které jim Šumavu přiblíží z různých pohledů. Snímky jsou z několika posledních let. Výstava je i prodejní," uvedl autor, kterému lidé přáli kromě úspěchu výstavy také k svátku, který ten den měl.

Výstavu navštívil i starosta města Stříbra Bohuslav Červený, který autora osobně pochválil. Mezi návštěvníky byla i Jaroslava Londová ze Stříbra, která se stále vracela ke snímku Ráno na Pancíři. „Tenhle snímek se mi moc líbí, je to krásný pohled a mám pocit, že mě nabíjí. Pořád se k němu vracím a zvažuji, zda bych si jej neměla koupit. Sama také ráda a často fotím, ale jsem jen amatér, podobné fotografie nemám. Ale vidím tu spoustu námětů, kterými se zřejmě nechám inspirovat," řekla návštěvnice. Výstava potrvá až do 3. dubna.

Martina Sihelská