Celkově podle údajů společnosti Léčebné lázně Konstantinovy Lázně, se loni v obci ubytovalo pět tisíc klientů.

„V loňské sezóně došlo k navýšení počtu klientů z České republiky. Zahraniční klientela tvoří pětinu našich klientů, nejpočetnější zastoupení pak mají hosté z Německa, ale zaznamenali jsme u nich mírný pokles,“ sdělil Deníku ředitel pro léčebnou péči a strategický rozvoj Kamal Farhan. Celkem se podle jeho informací loni v lázních ubytovalo pět tisíc lidí, přičemž průměrná délka pobytu činí čtrnáct přenocování.

Lázeňští hosté vyhledávají v Konstantinových Lázních stále nejčastěji tradiční lázeňské procedury a v nově otevřeném wellness centru Konstantin pak smyslové masáže a aromatické masáže.

Relaxační centrum s bazénem, vířivkami, masážními pracovišti a dalšími službami otevřela lázeňská společnost loni. Právě díky otevření tohoto centra roste podle Farhana počet wellness pobytů. „Stále ale máme více než šedesát procent klientů na léčebné pobyty. Počet welness pobytů ovšem roste i díky nově otevřenému wellenss centru Konstantin,“ uvedl Deníku ředitel s tím, že centrum je využíváno nejen ubytovanými klienty, ale i návštěvníky z celého Plzeňského kraje.

Konstantinovy Lázně jsou jedinými lázněmi v Plzeňském kraji a také jako jediné zařízení přijímají pacienty k léčbě po operaci přímo z nemocnice. „Jako jediní v Plzeňském kraji přijímáme k léčbě pacienty po srdečních operacích, tzv. z lůžka na lůžko. Po operaci je pacient překládán do lázní přibližně pátý den po operaci,“ doplnil.

Návštěvníci lázní, pacienti i klienti na relaxačních pobytech, mohou využívat řadu aktivit v obci a okolí, například trasy pro nordic walking, pro pěší turistiku, cyklistické trasy a řadu dalších aktivit. Novinkou, kterou chtějí lázně letos zajistit, bude golfové odpaliště na jedné z luk v lázeňské zóně. „Kromě driving range plánujeme novou úpravu stezek, otevření fitness centra a tématické pobyty, například cvičení pro ženy, jógu, pobyt na kolech a podobně,“ popsal Kamal Farhan.