Rybáři mohou pomalu chystat nádobíčko. V Lázu se chystají tradiční rybářské závody, v rybnících, které má v nájmu parta několik místních obyvatel, jsou pěkné kousky, které stojí za ulovení. Závody se konají v sobotu 11. května, první nahození je již v 7 hodin ráno.

„Rybníky v Lázu jsme si pronajali ve třech, staráme se o ně, chováme v nich ryby a věříme, že do Lázu na závody dorazí spousta lidí, kteří běžně do naší krásné vesničky jinak vůbec nezavítají,“ uvedl jeden z nájemců David Blažek. Ten společně s Jaroslavem Mašátem a Pavlem Rypem slibuje, že nejúspěšnější rybáři si odvezou zajímavé ceny, dětská kategorie bude odměněna i poháry. „Cena je fajn, dospělého potěší, ale pohár je motivací. Pokud má malý rybář svůj první pohár, určitě bude chtít přidat i další,“ domnívá se David Blažek. Ten doufá, že stejně jako v uplynulých letech dorazí i rybářští nadšenci z Klatovska a Plzeňska.

Pravidla soutěže jsou jasně dána. S úderem poledne jdou všechny udice ven z vody a budou sečteny délky všech úlovků. Vyhrává ten, jehož součet bude nejvyšší. Po celý den bude zajištěno občerstvení, v nabídce bude grilované maso, klobásy z udírny a další dobroty. Startovné pro dospěláky činí 200 korun, děti zaplatí stovku.