Rybářské závody, které se konaly v sobotu 11. května v Lázu u Kladrub opět přilákali nemalý počet tichých bláznů, jak se rybářům někdy škádlivě říká, a to nejen dospělých, s pruty dorazila i omladina. Zatímco někomu se příliš nedařilo, jiní tahali rybu za rybou a rozhodčí nestíhali rybník obíhat a úlovky měřit.

K překvapení pořadatelů už někteří rybáři dorazili k rybníku kolem páté hodiny ranní, přestože závody začínaly až v 7 hodin, aby si vybrali dle jejich mínění to nejlepší místo. „Zájem o závody nás opět mile překvapil, i když je pravda, že v uplynulých ročnících bylo i více závodníků. Nejspíš to bude tím, že termín se překrývá s dalšími závody v okolí, “ neskrýval radost jeden z organizátorů David Blažek.

Zdroj: Deník/Monika Šavlová

Závodníci zkoušeli různé návnady, někdo dorazil se svým speciálním těstem, jiní vsadili na starou klasiku. „Chytáme na žížaly a máme tady taky kukuřici a červa, ale žádná sláva to zatím není. Nejsme tradiční rybáři, spíš jsme si to sem přijeli vyzkoušet a pobavit se a užít si pohodu u vody, taky se těšíme na pivko a grilované maso,“ nechala se slyšet rodina Staňkova ze Stříbra, která v Lázu dříve bydlela. A zástupce mezi dětskými rybáři měl i samotný Láz. „Moc mi neberou, přitom tady vedle pánovi jo, ale to nevadí, hlavně, že je tu dobrá zábava,“ řekla Deníku Janička Mašátová.

Figuríny a propanbutanové bomby hledali při cvičení dobrovolní hasiči z Boru a Pleysteinu v hustém dýmu a kouři.
Hustého dýmu plné místnosti. Hasiči z Boru a Pleysteinu měli společné cvičení

„V letošním roce patřily mezi úlovky převážně kapři, a ne karasy, jako v minulých ročnících. I počasí se nám tentokrát vydařilo,“ uvedl dále za pořadatele David Blažek. Někteří z ulovených kaprů měřili kolem půl metru.

V součtu úlovků byl nakonec nejúspěšnější mezi dospělými Stanislav Smidhorský s úlovky o celkové délce 610 cm. Na druhém místě byl Martin Valíček (366 cm) a třetí Vladimír Linda (307 cm). Mezi dětmi vyhrál Jan Kurš, který nachytal úctyhodných 516 cm, druhý byl Vladimír Linda ml. (47 cm) a třetí Stanislav Peschík ml. (45 cm).