Jak dlouho podnikáte?

V této prodejně sportu už celých šest let.

Máte i jiné podnikání?

Ano, ještě podnikám ve zcela odlišném oboru, a to v dřevovýrobě.

Co takové obchodování obnáší, když se začíná?

Není to jednoduché, je to o spoustě starostí a zařizování. Pokud vyřídíte první papírování, tak začnete zařizovat interiér a další věci. Nejdůležitější je ten prvotní zápal pro věc, spřádaní plánů a v neposlední řadě je nutné mít aspoň částečné finanční zajištění. Ale kolikrát přijdete na to, že i když už máte většinu za sebou, tak některé sny jsou prostě nesplnitelné.

Myslíte, že je lepší podnikat v malém městě či ve velkém?

To záleží na úhlu pohledu, na menším městě je menší konkurence, ale kolikrát větší závist, ve velkoměstech je zase větší konkurence, ale také vyšší kupní síla a anonymita.

Jak se k Vám chovají konkurenti?

Jsme malé město, konkurenční boj typu vypálených prodejen u nás nehledejte, vzájemně se respektujeme.

Říká se , že je krize, pociťujete ji, pokud ano, jak?

Samozřejmě celosvětovou krizi, a tím i pokles obratu, pocítil každý, v našem městě je to o to horší, že ukončil svoji činnost největší montážní podnik na okrese zaměstnávající cca 2200 lidí, čímž stoupla nezaměstnanost na téměř třicet procent, a to je opravdu znát.

Musíte v soukromém podnikání dodržovat nějaké předpisy?

Předpisů je spousta, bez vlastního ekonoma by obchodní činnost možná nebyla.

Co Vás na tom baví a co vůbec ne?

Baví mě kontakt s lidmi, spokojený zákazník člověka dobíjí, dodává energii do další práce, co mi však vadí a hlavně zaráží, to je odlišný postoj různých úřadů finančních i jiných, obchodních inspekcí k různým podnikatelským subjektům, stejným metrem se v našem podnikatelském prostředí zcela jistě neměří a slovo korupce je stále aktuální, což mě mrzí.

Šel byste do toho znova?

Samozřejmě, vždyť vláda hlásá, že krize je na ústupu a pak se teprve bude všem podnikatelům dařit.