„Hospodářka byla ve stavu nemocných a my jsme museli zabezpečit chod obce. Bohužel nás úřednice odmítla na úřad vpustit, dát nám klíče. Proto jsme se rozhodli, že kancelář otevřeme," popsal stručně důvody postupu vedení obce jeden z tamních zastupitelů, Petr Brůha. „Nejprve jsme se informovali na policii, zda je nutná její přítomnost. Bylo nám sděleno, že nikoli. Proto jsme v pondělí ráno kancelář otevřeli za přítomnosti všech současných zastupitelů, zaměstnance obce a nezávislé osoby, jedné z bývalých zastupitelek obce. S policií jsme se radili zda a za jakých podmínek můžeme otevřít kancelář obecního úřadu a případně vyměnit zámek. Policie se vyjádřila, že u toho asistovat nemusí," pokračoval Brůha.

Podle jeho slov byla poté kancelář otevřena a pořízena fotodokumentace. „To znamená, že jsme tam pořídili snímky a dokumenty vyfotili. Byl přítomen i počítačový specialista, který odblokoval zaheslovaný přístup do počítače. Policie přijela v průběhu dne pouze na kontrolu, zda je všechno v pořádku," doplnil milířský zastupitel.

Odpoledne přijeli policisté znovu. Deníku to uvedla tachovská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. „Policisté v pondělí vyjížděli do Milířů hned dvakrát. A to z důvodu, aby předešli narušení veřejného pořádku. Mohu potvrdit, že se tak stalo v souvislosti s neshodami ve vedení obce," řekla Jiroušková

Zlata Tejmlová, zastupitelka dočasně pověřená vedením obce, se však k celé věci nechtěla vyjádřit. „V této chvíli nebudu nic komentovat, vyjádřím se později," uvedla Tejmlová.

Neshody v Milířích trvají již delší dobu. Někteří tamní zastupitelé i občané nebyli už v minulosti spokojeni s tím, jak obec řídil bývalý starosta. Ten letos ze své funkce odstoupil. Než budou vypsány nové komunální volby, řídí obec Zlata Tejmlová.