„Ze sdružení nezávislých kandidátů Pro obec Milíře vzešel protest proti údajně špatně spočítaným hlasům. Teď tedy čekáme na rozhodnutí soudu, který podaný protest posuzuje,“ sdělil Deníku dosavadní starosta Milířů Jan Terela, který byl znovu zvolen a za ČSSD bude znovu kandidovat na post starosty. V devítičlenném zastupitelstvu získala sociální demokracie pět mandátů, sdružení Pro obec Milíře čtyři.

Protest ale nepodalo SNK Pro obec Milíře, ale soukromá osoba. „Nepodala jsem protest za sdružení, ale jako občanka. Znepokojil mne údaj na úřední desce na internetových stránkách obce, kde bylo uvedeno, že ze 122 odevzdaných obálek je platných hlasů pouze 98. To se mě zdálo velmi málo, proto jsem protest podala,“ vysvětlila Rodika Račáková, která kandidovala za výše uvedené sdružení.

Zmíněný údaj skutečně na internetových stránkách obce byl. Skutečně platných hlasů ale nebylo v Milířích odevzdáno 98, jak uváděla úřední deska, ale podle serveru volby.cz to bylo 908 hlasů.

Chybný údaj už byl na stránkách obce opraven. Na úřední desce je k tomu uvedeno vysvětlení: „Dne 1. 11. 2010 byl opraven údaj: Platných hlasů z původního 98 na 908. Chybný údaj byl uveden na webových stránkách Volební deník.cz, odkud byl dokument převzat.“

Ze 156 zapsaných voličů obce Milíře bylo volební komisi odevzdáno 122 obálek. Poměrným volebním systémem bylo tedy spočítáno, že platných hlasů odevzdali voliči 908. Z toho bylo 481 hlasů (52,97%) pro ČSSD a 427 hlasů (47,03%) pro SNK Pro obec Milíře.

Nejvíce hlasů obdrželi v Milířích Jan Terela (ČSSD – 61 hlas), Alois Vávra (SNK – 60 hlasů) a Vladimír Špot (ČSSD – 57 hlasů).

Oprava nepřesné informace

Milíře – V článku V Milířích padl protest proti údajně špatně sečteným hlasům, uveřejněném ve čtvrtečním vydání Tachovského deníku, byla uvedena nepřesná informace, že v devítičlenném zastupitelstvu získala sociální demokracie devět mandátů a sdružení Pro obec Milíře čtyři. Správně mělo být uvedeno, že sociální demokracie získala pět mandátů. Chyba vznikla rychlým přepisem. Děkujeme pozornému čtenáři za upozornění a za nedopatření se omlouváme. (jk)