Vernisáž výstavy začne v 17 hodin a můžete se těšit nejen na zajímavé informace ze života bobra, ukázku bobřího domova, ale i na promítání bobřích fotografií, které se na výstavu nevešly, kviz o ceny a program pro děti.

Výstava "Zaostřeno na bobra" atraktivní formou přiblíží návštěvníkům život bobra evropského. Kromě základních informací, např. o bobřím jídelníčku, domově nebo rodině, se zájemci dozví také něco o výzkumu bobra, jeho ochraně a rozšíření v ČR s důrazem na Český les. Autoři výstavy nezapomněli ani na spoustu zajímavostí. Zvídavý návštěvník výstavy může zjistit, co má bobr společného s člověkem, proč používá ledničku nebo třeba skluzavky. Výstava je určena jak pro dospělé, tak pro děti, které na výstavě čeká barevný průvodce výstavou. V něm najdou spoustu her, úkolů a otázek. Odpovědi na ně najdou děti právě na výstavě.

Výstava vznikla ve spolupráci Správy CHKO Český les a Českého svazu ochránců přírody Sylva Lunae za finančního přispění Karlovarského a Plzeňského kraje, Města Tachov a ze společného programu ČSOP, MŽP a Lesů ČR s.p. "Ochrana biodiverzity". Na výstavu o bobrovi evropském v Českém lese naváže vybudování nové naučné stezky na Kolmu v severní části CHKO Český les, jejíž součástí bude bobří pozorovatelna. Slavnostní otevření se předpokládá na září 2010. Stezka vznikne díky spolupráci ZO ČSOP Sylva Lunae, Správy CHKO Český les, Lesů ČR, a.s. za finanční podpory z programu ČSOP "Blíž přírodě" a Lesů ČR "programu 2000".

Čtěte také:

Výprava pátrala po bobrovi

Bobři se zabydleli u Nové Vsi a rybářům ničí hráze

Bobři vstávají po Večerníčku