Od července bude otevřeno denně. Vedení muzea chce vylepšit informační systém o jednotlivých exponátech.

„Muzeum jsme již otevřeli. Mezi exponáty však návštěvníci žádný nový nenajdou, protože nemáme momentálně místo, ale chceme zlepšit informační systém. Připomínky návštěvníků byly v první sezoně vesměs pozitivní, ale trochu kritiky bylo právě k označení exponátů,“ sdělil Deníku Miroslav Bečvář, předseda představenstva společnosti Agročas Částkov, která vznik muzea iniciovala.

Vedení muzea tedy chce postupně informace o jednotlivých exponátech vylepšovat. „Budeme k předmětům přidávat fotografie a popisy, k čemu exponáty sloužily a jak se s nimi pracovalo,“ doplnil Bečvář.

Více toho uvidí také návštěvníci v promítací části muzea. Tam mohou sledovat několik filmů o vzniku muzea i o zemědělství. Filmy jsou v české i německé jazykové mutaci.

Přestože areál je stavebně dokončen, řemeslníci jej letos ještě vylepší. „Chceme přistavět pavlač. V původní studii se s ní počítalo, už jsou pro ni připraveny dveře v patře, ale nakonec jsme ji nedělali, učiníme tak až letos. Bude to takové estetické vylepšení hlavního objektu. Muzeum má přiblížit život na vesnici a pavlače ny větších zemědělských usedlostech bývaly,“ vysvětlil Bečvář s tím, že se také plánuje postavit na venkovním prostranství před muzeem imitaci studničního stavení.

Muzeum bude mít v květnu a v červnu otevřeno každou sobotu a neděli od 9 do 17 hodin. V červenci a srpnu pak bude otevřeno ve stejných hodinách, ale každý den. Vstup je bezplatný.

Poslední červnovou sobotu pak bude v areálu muzea program k pouťovým oslavám. Zároveň se v kapli za objektem muzea uskuteční pravoslavná bohoslužba, kterou bude sloužit metropolita pravoslavné církve Kryštof.