Obyvatelé se tam zároveň sešli, aby na kostelní terase rozsvítili vánoční stromek Mikroregionu Konstantinolá­zeňsko. Stromu ještě před slavnostním rozsvícením požehnali duchovní. O rozsvícení se postarali starostové obcí mikroregionu. „Děláme to pokaždé v době prvního adventu. Je to už taková místní tradice,“ uvedl František Fabík, předseda občanského sdružení Poutníci od svatého Jana, které setkání pořádá. „Při té příležitosti si také poslechneme duchovní slovo pátera Benedikta a zpěv,“ představil program Fabík.

Z kůru tak zpívali zpěváci plzeňského Tylova divadla Venuše Dvořáková s Romanem Krebsem a na varhany je doprovodila Dita Fabíková. Varhanní sóla pak zahrála Marie Pochopová.

Na otázku, zda se budou v kostele konat další akce spojené s dobou Adventu, jsme se ale dozvěděli zápornou odpověď. „Další akce bude až půlnoční bohoslužba. Ve vsi je velmi žádoucí a tehdy je kostel doslova narvaný k prasknutí,“ vysvětlil František Fabík.

A jak se návštěvníkům akce líbila? „Líbí se nám to tady pokaždé. Žena je dokonce rodačka, takže na podobné setkání sem jezdíme pravidelně,“ uzavřel Jan Jamrich, návštěvník Adventního setkání z Horních Kozolup.