Závody začnou v sobotu 1. října v 9.30 hodin, kdy končí prezentace. Samotný závod pak začne v 10 hodin a první soutěží bude závod kategorie Z pro čtyřleté a pětileté koně startující prvním a druhým rokem. Druhá soutěž je stupňovaná obtížnost do 110 centimetrů se žolíkem a třetí soutěží je kategorie L.

Hlavním závodem dne je Oldřichovské svatováclavské derby, kde bude pro závodníky připraveno celkem 17 skoků do 130 centimetrů. Na trati je celkem osm přírodních překážek, které soutěžící absolvují dvakrát, k tomu jednu kombinaci.

„Hlavní cenou pro vítěze derby bude tříletý valach a k tomu finanční odměna deset tisíc korun,” uvedl majitel oldřichovských stájí Milan Pěchouček.

Finanční odměny dostanou také jezdci umístění na dalších místech. Peněžité ceny jsou připraveny rovněž pro nejlepších pět soutěžících ve zbývajících třech skokových soutěžích.

„Ještě teď je možné se do soutěží svatováclavských závodů přihlásit, uzávěrka přihlášek je v pátek 30. září,” uvedl Pěchouček s tím, že zřetel bude brán na úplné přihlášky s čísly a licencí. Pořadatelé upozorňují, že přihlášky je nutné zasílat písemně na adresu Jezdeckého klubu Tachov nebo elektronicky na e-mail klubu. Adresy je možné najít na internetových stránkách oldřichovských stá­jí.