„Opravovat se bude celé obvodové hrazení. U břehu, který je vedle komunikace, vyroste žulová stěna, která bude nad její úrovní. Na tomto místě bude zároveň vybudován chodník," uvedl deníku starosta Kostelce František Trhlík. Podle starosty zároveň dojde i na odbahnění tohoto rybníka. Novinkou v něm budou světlomety, které budou v noci ozařovat nedaleký kostelík svatých Václava a Vojtěcha. „Peníze na tuto stavbu půjdou částečně z dotace Plzeňského kraje a částečně z obecní kasy. Dotace činí 280 tisíc, přičemž celkové náklady budou ve výši 450 tisíc korun," dodal starosta Trhlík s tím, že hotovo by mělo být do konce září letošního roku.

Současné hrazení je v dezolátním stavu, jednotlivé vrstvy se pomalu propadají, navíc vodnímu dílu neprospívá ani silnice, která de facto tvoří z jedné strany hráz.

Obec Kostelec zároveň dokončuje druhou etapu budování společenské klubovny v Nedražicích, jako další místo setkávání občanů. „Na tento projekt jsme obdrželi dotaci šest šest tisíc korun od ministerstva pro místní rozvoj," doplnil Trhlík.