Výstavu pořádá občanské sdružení Stop genocidě ve spolupráci s římskokatolickou farností.

„Výstava má poukázat na to, že i uzákoněnými umělými potraty vlastně berou lidé život lidem, byť ještě nenarozeným,” uvedl Deníku tachovský farář Václav Vojtíšek. „Informační panely znázorňují oběti umělých potratů ve srovnání s oběťmi národnostních genocid v celém světě a cílem výstavy, kterou jsme do Tachova na dva dny přivezli, je ukázat to především mladým lidem, aby nad svým životem trochu zapřemýšleli,” doplnil.

Podle údajů občanského sdružení Stop genocidě mají informační panely přiblížit mladé generaci téma genocidy a ukázat podobnosti, které existují mezi umělými potraty a běžně přijímanými formami genocid.

„Zvolené paralely jsou důležité, protože ti, kteří vykonávají nebo dopouštějí genocidu, vždy toto zlo nazývají nějak jinak. Lidé dnes zcela spontánně odmítají násilí genocid, z nichž však mnohé jsou srovnatelné s genocidou uskutečňovanou prostřednictvím umělých potratů,” píše se na internetových stránkách sdružení. Výstava proto odhaluje souvislosti, které mezi metodami, definicí oběti nebo strategií genocidy existují a jsou evidentní i v kontextu umělých potratů.

„Naše společnost je sekularizovaná. To znamená, že je orientovaná především na smysly – chci zažít, chci vidět, chci se dotknout… Mládež dnes není spekulativní. Pravdu nehledá tím, že hloubá, že filozofuje, ale že prostě zažije, ohmatává ji. Proto projekt bez jakékoli laciné tabuizace ukazuje, že v dnešní době plné relativistické etiky se děje objektivní zlo, proti kterému stojí za to se postavit,” uvádějí dále internetové stránky.

Projekt Stop genocidě probíhá kromě České republiky, také ve Slovensku, Švédsku, Spojených státech nebo v Rusku. V Tachově bude výstava k vidění ve čtvrtek a v pátek vždy od 10 do 17 hodin.