Podstatnou informací pro turisty z Česka je, že pro pobyt v parku nepotřebují evropské platidlo, tedy eura. „Na pokladně historického parku jsou akceptovány české koruny," potvrdila Monika Šmejkalová z Informačního centra Bavorský les – Šumava.

„Novinkou letošní sezony, pro české turisty jistě velice zajímavou, jsou audioprůvodci v českém jazyce, kteří jsou již součástí vstupného," doplnila.

Historický park je autentickou středověkou vesnicí, ve které mají návštěvníci možnost seznámit se s životem našich předků v tomto regionu. Stavby, které v areálu vyrostly a vyrůstají, jsou replikami skutečných historických objektů. Postavené jsou podle výsledků archeologických výzkumů v tomto pohraničním regionu. Jedna ze staveb vrcholného středověku Historického parku Bärnau-Tachov bude k vidění i na letošní Zemské zahradní výstavě v Tirschenreuthu

Od loňska v areálu vesnice přibyl středověký hostinec a kostel, stavět se bude také letos. Práce jsou letos zaměřeny především na výstavbu sídliště z období vrcholného středověku. „Navzdory časovému náporu splníme veškeré vysoké nároky, jež jsou na vědeckou stránku věci kladeny," vyjádřil se archeolog Stefan Wolters.

Stejně jako loni i letos chystá park řadu akcí, o kterých budeme včas informovat.