Pavlína Peteříková se dostavila do volební místnosti v Černošíně v sobotu. „V pátek jsem volit nemohla, protože mi bylo ještě sedmnáct let. Narozeniny slavím v dnešní den, proto mi přijde ještě výjimečné jít k volbám," řekla čerstvě plnoletá Pavlína.

„Volbu prezidenta jsem hrozně prožívala, a tak jsem ráda, že jsem ji s odřenýma ušima zvládla," komentovala dále Peteříková. „Do hlasovací urny jsem vhodila hlasovací lístek s kandidátem Janem Fischerem. Rozhodovala jsem se podle jeho názorů a vystupování, které jsem měla možnost si posoudit hlavně v televizních debatách. Vím, že není ideální na post prezidenta, ale mým názorem je, že je ze všech kandidátů nejlepší," přemýšlela o své volbě.

„Tím, že jsem byla u voleb poprvé, tak jsem moc nevěděla, jak se co dělá. Proto jsem přišla se svou maminkou, která mi ukázala, jak vše při volbách probíhá. Trošku jsem byla i nervózní, je to poměrně velká zodpovědnost zvolit si hlavu státu," řekla po vhození hlasovacího lístku Pavlína. „Nyní už nezbývá nic jiného, než čekat, jak celé volby dopadnou."

Osmnáctiletá Pavlína Peteříková nyní studuje Masarykovo Gymnázium v Plzni. „Po absolvování střední školy bych si chtěla dát přihlášku na politologii do Prahy. O politiku se již nějakou dobu zajímám a chtěla bych se v tomto oboru ještě více vzdělat. Zatím jsem z politologie taková nadšená," plánovala svoji budoucnost Peteříková.

Do volební místnosti v Černošíne přišlo mnoho lidí. „Je vidět, že lidé mají o prezidentskou volbu velký zájem. Účast je zatím dle mého názoru velmi dobrá," řekla v sobotu dopoledne Deníku jedna z členek volební komise v Černošíně Ivana Hampapová.

Lukáš Hilpert