Jak Deníku sdělila starostka Plané Martina Němečková, rekonstrukce interiérů školky je nutná. Uvedla to také v aktuálním čísle plánského zpravodaje. "Tato školka je stará více než 60 let a kromě nové fasády a oken se do této budovy ve větší míře za celou dobu neinvestovalo. To se postupně snažíme napravit a jistě to budou velmi náročné investiční práce, které přinesou i mnoho komplikací pro organizaci školního roku, ale jsem přesvědčená, že to společně s vedením a zaměstnanci školky zvládneme," vyjádřila se starostka.

Pokrčovat bude také postupná rekonstrukce a modernizace polikliniky, kde bude v letošním roce zřízeno za tři miliony korun rentgenové pracoviště. Další více než třímilionovou částku bude Planá investovat do poloviny Wolkerovy ulice, kde se budou dělat nové chodníky a komunikace. Zbývající polovina této ulice se rekonstruovala už před několika lety.

V neposlední řadě radnice chystá kompletní revitalizaci doposud prakticky nepoužívané zahrady objektu číslo 56 na náměstí, tedy domu, v němž sídlí knihovna a infocentrum.

Pokračují také dlouhodobé rozsáhlé projekty. K těm nejvýznamnějším patří celková revitalizace ulice Dukelských hrdinů a rekonstrukce památkově chráněné Mincovny. Jak Deníku sdělila starostka města, tyto investice jsou ve fázi projektových příprav. Pracuje se rovněž na parcelaci další lokality pro výstavbu rodinných domů v severní části města, kde se počítá s několika desítkami stavebních pozemků.