„Další ze série oblíbených a návštěvníky velmi vyhledávaných Plánských farmářských trhů proběhnou tradičně na odstavné asfaltové ploše u Hornického muzea v Sadové ulici," sdělil Deníku šéf pořádající agentury Erion Production Jiří Fejt. Ten uvedl, čím tentokrát trhy překvapí své početné příznivce.

„Na srpnových trzích najdou v sobotu zákazníci širokou nabídku čerstvé zeleniny, ovoce, domácích uzenin, zabijačkových pochoutek, mléka, pečiva a chybět nebude ani nabídka domácích sýrů, ryb, medu a mnoha dalších produktů," řekl Deníku.

„Jako bonus se nám tentokrát povedlo zajistit ochutnávku a samozřejmě i prodej jednoho z vítězných produktů soutěže Regionální potravina, a to piva, kašperského Zajíce," dodal s tím, že se jedná o dvanáctistupňový nefiltrovaný, nepasterizovaný světlý ležák, který zaujal odbornou porotu soutěže svou vynikající chutí.

Představí se rovněž další kašperské pivo, polotmavá dvanáctka, která skončila na třetím místě. „Ochutnat a zakoupit si lidé budou moci i několik druhů přírodní limonády bez konzervantů. Intenzivně také jednáme o účasti mikrobusu, který prezentuje vítězné výrobky celostátní soutěže dokonalých potravin a dává lidem možnost všechny tyto produkty ochutnat a posoudit," uvedl dále organizátor plánských farmářských trhů.

Mikrobus s prověřenými špičkovými výrobky potravinářského průmyslu se ale podle jeho vyjádření nyní pohybuje po farmářských trzích na Moravě. „Takže domlouváme, aby v sobotu přijel i do Plané. Pokud to vyjde, mají se i tentokrát návštěvníci trhů na co těšit," dodal Fejt.