Otázkou bylo, zda v této obci, tak jako v několika dalších, nezvýší poplatky za odvoz odpadu. „Dohodli jsme se, že zůstanou na stejné výši, tzn. pět set korun ročně na každého. V praxi to znamená, že obec doplácí ze svého na tento účel kolem sedmdesáti tisíc korun," řekl Deníku starosta obce Pavel Ryba.

Druhým bodem bylo schvalování rozpočtu. Ten byl podle vyjádření starosty schválen podle původního návrhu. „Doufám, že ke spokojenosti všech, občanů i spolků. Samozřejmě, že spolky by peněz chtěli více, ale teď jim dát víc nemůžeme. Slíbili jsme, že pokud se to bude v silách obce, příští rok bychom jim mohli přispět větší částkou," pokračoval Ryba.

Obec tak bude v příštím roce hospodařit s částkou přibližně 4,1 milionu korun. S rozpočtem souvisí i připravované investice v příštím roce. „Největší z nich bude oprava střechy kostela sv. Anny v Pernolci. Na akci máme přislíbenu dotaci, ale musíme ji nejprve předfinancovat. Celková částka bude zhruba šest set tisíc korun, prostřednictvím místní akční skupiny bychom pak měli dostat zpět přibližně čtyři sta padesát tisíc," uvedl dále částkovský starosta.

„Oprava střechy pernoleckého kostela bude spočívat v celém přeložení střechy. Při minulé opravě byly použity železné hřebíky místo měděných. Ty nyní zkorodovaly a musí se vyměnit. Určitě dojde také na výměnu některých prken na střeše a možná i trámů. Pak se doplní chybějící a poškozené břidlicové šablony," popsal stručně opravu Ryba. Další investicí bude vyčištění rybníka v Částkově. „To bychom chtěli stihnout ještě letos. Rybník se odbahní, zároveň se zkontroluje stav hráze, která se případně zpevní. V okolí také plánujeme vysadit nějakou zeleň. Pokud půjde vše hladce, chtěli bychom příští rok takto vyčistit další dva rybníky," doplnil Ryba.