Proto se organizátor Oto Tesař rozhodl uspořádat další podobnou degustaci, tentokrát mezi moravskými a rakouskými víny. A navíc doporučil, že ochutnávající mohou přijít v historických kostýmech.

„Velmi mile mě překvapilo, že většina lidí v kostýmech opravdu přišla. Byly jich určitě více než tři čtvrtiny," zhodnotil organizátor, který pro soutěžní degustaci zvolil tentokrát historické prostory stříbrské radnice.

Moravští a rakouští vinaři dodali vzorky vín čtyř odrůd – rulandské bílé, tramín červený, ryzlink rýnský a modrý portugal. „Každý, kdo ochutnával, psal hodnocení. Nakonec vyhrálo moravské vinařství, které získalo 21 bodů," doplnil Tesař.

Na stříbrské radnici se sešlo několik desítek milovníků vína. Přijel i poslanec a někdejší ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil. „Podobné akce vítám a pokud mám příležitost a možnost, rád se jich účastním. Víno mám rád a toto je jedinečná příležitost, jak poznat další kvalitní vinaře," řekl Deníku.

Jeden stůl obsadili také ve slavnostních uniformách členové hornického spolku. „Víno máme rádi a rádi si posedíme na takových akcích. Kromě ochutnávky špičkového vína se setkáme s přáteli, takže je to pro nás i společenská záležitost," vyjádřil se Karel Neuberger.

Čtyřem druhům vín bylo přizpůsobeno i degustační menu, které sestávalo ze čtyř chodů. „Podle hostů bylo menu skvělé," doplnil organizátor akce.