„Přijeli rybáři ze Sytna, Svinné, Stříbra, ale také z Heřmanovy Huti, Nýřan a Plzně. Dohromady je tu 49 závodníků, z toho pět dětí a dvě ženy,“ seznámila nás s prezentací Monika Vítková. U rybníku se sešli i místní občané, nechybělo teplé občerstvení ani tombola.

A samozřejmě také ceny pro vítěze. „Jako každý rok, tak i letos máme tradičně jako první cenu živého kozla, ale nechybí ani rybářské ceny,“ řekl nám starosta obce Milan Strohschneider. Rybářky měly smolný den. „My jsme tu dneska asi vážně jen jako okrasný doplněk, vůbec to nebere,“ smály se Gabriela Kovacsová ze Sulislavi a Michalea Kovaříková z Plzně. „Chytáme na těsto, ale nějak jim nejede, přesto se jedním úlovkem pochlubit můžeme, při nahazování jsme chytli souseda za nohavici. Říkal, že takové seznámení ještě nezažil,“ užívaly si rybářské závody obě účastnice.

Nejvíce brali karasi, ale občas se chytil i kapr a amur. „Nic moc, zatím. Chytil jsme šest karásků, zkouším to na kukuřici i na chleba. Chytám na plavačku, ale spíš nemám dobré místo,“ zdálo se Janu Mičkovi ze Sulislavi.