Ohodnoťte tento kemp v anketě v pravém sloupci.

„Prostory máme pronajaté od městyse Stráž, který je stoprocentním vlastníkem naší společnosti,“ vysvětlila správcová kempu Jitka Ježková. Areál dříve provozovala obec Bernartice. Na Sycherák nacházejí cestu turisté z tuzemska, ale také ze zahraničí. „V dubnu, květnu a v září převažují cizinci, zejména Němci a Nizozemci. V letních měsících tvoří většinu klientely zase tuzemští turisté, jezdí k nám hodně ze severních Čech. Například z Ústecka, Lounska, Mostecka, ale i z jiných krajů,“ doplnila Ježková.

Návštěvníci kempu oceňují především přírodu v okolí a široké možnosti cykloturistických výletů. K dispozici jim je například cyklomapa mikroregionu Borska, kam Sycherák patří. Kemp bývá také výchozím místem pro výlety do vzdálenějšího okolí, třeba na Chodsko. Nemotorizovaní hosté mohou jet vlakem, zastávka Borek je kousek od kempu. Areál nabízí minigolf, kroket, ping–pong. „Máme také půjčovnu loděk a šlapadel. Rybník je vyhledáván rybáři, povolenku si mohou zakoupit také u nás v recepci,“ uvedla Ježková. Recepce je k dispozici v hlavní sezoně od 8 do 20 hodin, správcová bývá přítomna od pondělí do pátku vždy do 15 hodin, na telefonu, který je k dispozici v recepci, je k dosažení kdykoliv. Od 20 hodin do čtyř do rána bdí nad bezpečím ubytovaných hlídač.

Hosté najdou v areálu kempu restauraci, dále jsou zde tři bistra. Polopenzi či plnou penzi si klienti mohou domluvit přímo s provozovateli těchto stravovacích zařízení. Další možnosti stravování či občerstvení jsou v nedaleké chatové osadě Sycherák. Ubytování je v patrových pětilůžkových a čtyřlůžkových chatkách s lednicí, vařičem a základním nádobím přes čtyřlůžkové chatky bez vybavení až po ubytovnu, kde je společná kuchyňka, společenská místnost a sociální zařízení. Sociální zařízení je společné pro třináct pětilůžkových chatek a deset čtyřlůžkových. Dostatek umýváren a toalet je k dispozici pro klienty se stany či karavany, za teplou vodu ve sprchách se platí deset korun.