„Rozhledna by měla stát na kopci Vysoká, v sousedství památníku husitské bitvy. Její výstavbu bychom chtěli spojit s úpravou okolí tohoto památníku,“ řekl Deníku starosta Tachova Ladislav Macák s tím, že tato myšlenka není pro město zcela nová. „O stavbě rozhledny přemýšlíme již delší dobu. V současnosti připravujeme podklady, týkající se dotčených pozemků, nákladů na stavbu a podobně,“ pokračoval Macák.

U veřejnosti se záměr setkává s pochopením. „My bychom výstavbu věže rozhodně přivítali,“ uvedla předsedkyně Klubu českých turistů v Tachově Alena Mautnerová. „Je nám líto, že není přístupná věž kostela, zvýšila by se tím atraktivita města pro turisty. V případě, že by byla rozhledna na Vysoké postavena a měla celoroční provoz, mohli by lidé její návštěvu spojit například s vycházkou na jízdárnu ve Světcích,“ uvedla dále Mautnerová.

Také by se podle ní rozšířila nabídka rozhleden pro turisty. V současné době vím o rozhlednách u Bernartic a u Milířů u Rozvadova. V obou případech to jsou telekomunikační věže sloužící zároveň právě jako rozhledny. Další je pak v Plané na Bohušově vrchu,“ dodala předsedkyně tachovských turistů.

Úředníci se také zabývají vzhledem budoucí tachovské rozhledny. Řešíme druh materiálu. Osobně bych byl spíše pro ocelové sloupy a uvnitř kovové točité schodiště, což by mělo vyšší životnost než dřevo a hlavně odolá vandalům,“ řekl dále starosta Macák. Rozhledna bez obsluhy bude přístupná celoročně.

Otázkou tak zůstává, kdy bude projekt nové tachovské rozhledny realizován. „Zatím nemáme žádné pevně stanovené termíny. V nejbližší době to určitě nebude. Také záleží na tom, jak se k této myšlence postaví nově zvolené zastupitelstvo města,“ dodal na závěr starosta Tachova Ladislav Macák.