„Originál obrazu byl v roce 1950 vytvořen a zarámován do podoby kapličky v Brazílii. Následně s ním Luiz Pozzbon putoval od rodiny k rodině, po školách a za osm let tak nachodil 140 tisíc kilometrů,“ uvedla Eliška Kaplalínová. Pater Pozzbon tak založil tradici putování, která se rozšířila po celém světě.

Zástupci putovních svatyněk, kteří se sešli v roce 2007 v německém Schönstattu, v kolébce mariánsko apoštolského hnutí, si v Brazílii vyžádali kopii tohoto obrazu. V roce 2009 začala pak jeho pouť po starém kontinentě. „Jeho cesta by měla upozornit na ztrátu víry v Evropě,“ uvedla Kapalínová. Obraz Panny Marie procestoval už téměř celou Evropu. Do Čech doputoval ze Slovenska, jeho cesta dál povede v únoru do Irska, potom Skotska, Anglie a Kaliningradu.V září by se měl vrátit zpět do Schönstattu, kde bude Panna Marie korunována jako matka nové evangelizace Evropy. Poté poputuje opět Evropou a tak se možná vrátí i do Tachova.

„K tomuto obrazu se váží četné vyslyšení proseb a modliteb,“ uvedl tachovský farář Václav Vojtíšek. „Znesváření manželé se v jeho blízkosti dávají zase dohromady a nacházejí cestu k usmíření. Lidé v jeho blízkosti nacházejí cestu k víře, děti se stávají poslušnější vůči svým rodičům, všichni jsou naplněni nevšedním pokojem a mírem.“

Zájemci se o historii obrazu a jeho putování mohou dozvědět víc od Elišky Kapalínové v úterý v 17.30 hodin v sále tachovské fary.