Mezi stranami a hnutími, která kandidují v Tachově, se objevila dvě nová sdružení, která se netají velkými ambicemi.
Současný tachovský starosta Jiří Struček figuruje opět na kandidátce ČSSD. „V Tachově jsem lídrem kandidátky a dají-li nám lidé důvěru, o post starosty se ucházet budeme,“ řekl Deníku.

Novými tahouny v tachovské komunální politice se podle svých profilů na webu a sociálních sítích chtějí stát nově vytvořená sdružení Volím Tachov a Patrioti Tachova.

V čele Patriotů se objevil někdejší dlouholetý starosta Tachova Ladislav Macák. Ten před čtyřmi lety už do vedení města nekandidoval, nicméně nyní se do politiky vrací.

„Řada lidí mě přesvědčovala, abych se do politiky vrátil. Navíc jsem s řadou věcí nespokojen, a než pořád kritizovat, tak raději zkusím znovu kandidovat, abych případně také něco pro město udělal. A v neposlední řadě jsem si za ty čtyři roky bez politiky odpočinul,“ vysvětlil Macák svůj návrat.

Promluvit do dění ve městě chce také sdružení Volím Tachov. Na něm se objevuje řada jmen, která před čtyřmi roky kandidovala za ODS. Například oba lídři, Pavel Sklenář a Petr Vrána. „Lidé z předních míst naší kandidátky budou usilovat o účast ve vedení města,“ potvrdil Deníku současný místostarosta Tachova Vrána.

Ve Stříbře bylo v úterý dopoledne odevzdáno prozatím pět kandidátních listin. Byla mezi nimi i kandidátka nezávislých v čele se stávajícím starostou Karlem Lukešem. „Na post starosty města Stříbra budu kandidovat opět za nezávislé,“ sdělil současný starosta na dotaz Deníku.

Podobně jsou na tom v Plané, dopoledne bylo evidováno pět listin. „Budu se pokoušet obhájit svůj post v čele společné kandidátní listiny Nezávislých a STANu,“ řekla Deníku současná starostka Plané Martina Němečková, která za stejné sdružení kandidovala před čtyřmi roky.