Více než osmdesátkát byli darovat nejcenější tekutinu čtyři lidé z Tachovska. Milan Říha z Tachova, Miroslav Kubálek z Plané, Karel Markovec z Plané a Jiří Švec ze Stříbra. Ti byli vyznamenáni Zlatým křížem III. třídy. Stalo se tak ve čtvrtek ve společenském sále Mže v Tachově.

Zástupci Českého červeného kříže, radnic a integrovaného záchranného systému předali ocenění dalším dobrovolným dárcům. Z nich naprosto největší počet odběrů měl Oldřich Černý ze Stříbra, který daroval krev 126 krát. „Začal jsem s dárcovstvím na vojně. Byl za to tehdy opušťák," řekl s úsměvem. „A pak jsem pokračoval, když jsem chodil do práce. Nikdy jsem neměl problém získat volno, abych mohl jít darovat krev," dodal krátce osmapadesátiletý dárce ze Stříbra.

Celkem bylo oceněno 129 dárců, kteří svými činy nezištně pomáhají dalším lidem. Zlatou plaketu Dr. Jánského, která se uděluje za řtyřicet a více odběrů, převzalo 29 dárců. 45 dárců obdrželo stříbrnou plaketu za dvacet a více odběrů. Za více než deset odběrů bylo oceněno 50 dárců bronzovou plaketou.