Současně s tím okresní město oslaví také Mezinárodní den studenstva, jenž je připomínkou tragických událostí, k nimž došlo v tehdejším Protektorátu Čech a Moravy. Tyto události bývají často zastíňovány podílem studentů při listopadovém převratu v roce 1989. Oslavy na tachovském náměstí Republiky v pátek 17. listopadu vypuknou ve 14 hodin a nabídnou bohatý program.

Oslavu významného dne naší republiky zahájí českou národní hymnou mladá nadějná operní zpěvačka Anna Gálisová. V jejím podání zazní ještě skladba Modlitba pro Martu a následně několik slov k veřejnosti pronesou představitelé města. Poté bude pódium patřit tachovským kapelám, zahraje punková Sounds.in.stereo, pořádnou dávku bigbítu přinese Travex a svým heavy-rockem rozproudí krev účastníkům oslav The New Morning.

Již v létě mysleli stříbrští na Vánoce. V rámci Městských slavností vzniklo několik postav do betlému, který bude stát vedle vánočního stromu na náměstí.
Vánoční výzdoba ve Stříbře se rozroste o dřevěný betlém, strom se zatím řeší

„Tak velkou oslavu pořádá od převratu město Tachov poprvé. Akce vzniká na popud vedení města a místního Michala Lasy Laška, který ji velkou měrou sám organizuje,“ prozradila Deníku Vendula Machová, místostarostka města. „Věříme, že oslavy tak důležitých a významných výročí se stanou v našem městě tradicí. Všechny naše místní obyvatele, ale i ty z širokého okolí srdečně zveme, připraveno bude také občerstvení, tak snad se nám páteční odpoledne vydaří,“ zve místostarostka Máchová.