V provozu je od pátečního podvečera lunapark, který našel už svoje tradiční místo na loukách pod sjezdovkou Vysoká. Nabízí několik desítek atrakcí, kde najdou zábavu ti nejmenší, ale i další generace - až po adrenalinové atrakce pro odrostlejší. "Řadu těchto atrakcí si stavíme sami a sami je také zkoušíme," okomentoval provozovatel lunaparku Josef Schmied, který obsluhoval filmovou sérií Avengers inspirovanou obří adrenalinovou houpačku.

Akustickým večerem zahájil v zahradě Muzea Českého lesa druhý ročník Husman Festu, který v sobotu odpoledne a večer pokračuje přehlídkou metalových kapel, při které vystoupí také hostitelská domácí formace Neurotic Machinery. Další rockový festival, Tachov fest, se uskuteční v areálu bývalého koupaliště v Tachově. Tady zahrají například New Morning Excentr, Morčata na útěku. A.F.T., Poetika a další.

Hlavní scéna na náměstí nabídla v pátek večer koncerty kapel Legendy se vrací a Ocho Ríos. V sobotu si mohou návštěvníci poslechnout například Jiřího Schmitzera, Oskara Petra se vzpomínkou na Marsyas, Michala Hrůzu a řadu dalších. K vrcholům slavností patří tradiční průvod v historických kostýmech, ten projde ulicemi centra mezi druhou a třetí odpolední. Zámecké nádvoří pak nabídne přehlídku historických automobilových vozidel, které se rovněž vydají na jízdu městem. Odpoledne a večer bude také na zadním zámeckém nádvoří program, který vyvrcholí zábavou s kapelou Los Pavlínos.

Program slavností se odehrává na řadě dalších míst ve městě, končit bude v neděli, kdy jej uzavře koncert Banjo Bandu Ivana Mládka.