Událost se koná v rámci seriálu amatérského koloběhu Bez pedálů. Druhý ročník závodu, který měří zhruba pětadvacet kilometrů, se uskuteční v ulicích nočního Tachova a v okolí zdejšího sportovního areálu. Akce, která je určena lidem všech věkových kategorií, začíná prezentací ve 20 hodin. Koloběžky budou v místě k zapůjčení.

„Za denního světla jezdí každý, ale my slavíme nejdelší den a nejkratší noc v roce. Inspiroval mě noční závod Formule 1," řekl první směrník  klubu Zdeněk Černý, který na koloběžce sportuje už třetím rokem. „Už před dvěma lety jsme pořádali takzvaný nultý ročník, kdy jsme si za tmy s přáteli vyjeli do okolí vodní nádrže Lučina. Tehdy nás bylo asi třicet," připomněl.

Zaváděcí kolo bude odjeto ve 22 hodin a o půl hodiny později vyjedou děti, které pojedou 2,2 kilometru. Start hlavního závodu je naplánován na 23. hodinu. Jezdci mohou trať odjet jednotlivě anebo ve štafetě. Trasa je dlouhá zhruba 25 kilometrů. „Dvanáctkrát se objede více než dvoukilometrový okruh v okolí Tachovských sportovišť," upřesnil Černý. Povrch tratě tvoří především asfalt, na části je zhutněná šotolina.

Zúčastnit se mohou i ti, kteří koloběžku nevlastní. V místě startu bude k dispozici až 20 vyladěných koloběžek.
Registrovat se bude možno do kategorií muži, ženy a děti do 15 let. Každý účastník je povinen se vybavit cyklistickou helmou a koloběžku světly a odrazkami. „Helma je povinná, světla nezbytná," konstatuje Černý.