„Nechceme se řadit k pouličním obchodníkům, kterým něco podepíšete a pak musíte platit nějaký mobilní tarif, nebo si od nich koupíte za mnoho peněz parfém, který je vyrobený někde v kuchyni. My se snažíme nabídnout knihy, které lidem po přečtení něco dají. Chceme poukázat na to, že žijeme ve světě, který nás podvádí. Lidé dnes ztratili schopnost rozlišovat, co je pravda, že nejsme jenom tělo, ale i duše. To všechno právě najdou v našich knihách,“ vyjádřil se Martin, který studuje v Praze v Centru pro východní kultury.

Knihy, které nemají pevnou cenu, ta je na uvážení kupujícícho, nabízejí v Tachově mniši z hnutí Haré Krišna, které založil právě Šríla Prabhupáda a které bylo celosvětově oblíbené především v době tzv. květinových dětí, tedy v šedesátých a sedmdesátých letech.

Myšlenky hnutí jsou podle Martina stále aktuální. Bůh je podle něj jenom jeden, každé náboženství a kultura ho ale pojmenovává jinak.

Kromě výroby a prodeje knih, kterých v Tachově prodají, jak nám řekl Martin, při každé návštěvě kolem stovky, se hnutí v Česku zabývá také zemědělstvím. „Provozujeme restaurace a máme farmu, kde hospodaříme bez umělých hnojiv a částečně také bez mechanizace, i když bez moderních technologických prostředků se dnes ani naše hnutí neobejde,“ řekl nám.