VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V tachovské ulici Sadová se změní dopravní značení

TACHOV - Děti, které chodí do školky, konečně přejdou bezpečněji ulici. Změny dopravního značení čekají už od 1. října na řidiče projíždějící Sadovou ulicí v Tachově

24.9.2008
SDÍLEJ:

Nové značení uvítali především v mateřské školce. Doposud jim vadilo, že v době dopravní špičky a v úředních dnech nemohou s dětmi bezpečně přejít silnici.Foto: DENÍK/Josef Holek

Radnice chce umožnit bezproblémový příjezd k řadovým garážím v dolní části svažité ulice, a proto její část bude jednosměrná.
Přechod komunikace se tak stane i bezpečnější pro děti z místní mateřské školky. Obyvatelé z okolí Sadové ulice by ale také uvítali, kdyby město nechalo u silnice vybudovat ještě chodník.

„V horní části ulice je mateřská škola a nad ní základní škola. Denně musí Sadovou ulicí projít hodně dětí a chodí tudy také lidé na úřady. Chodník tady chybí a cesta sousedním parkem znamená jít oklikou,“ upozornil Karel Chaloupecký, který žije v domku těsně pod Sadovou ulicí.
„Chodník by určitě byl přínosem pro bezpečnost. Spočítal jsem, že v dopravní špičce projelo Sadovou ulicí dvaapadesát aut za minutu,“ dodal Chaloupecký.

S jeho názorem souhlasí i ředitelka mateřské školy v Sadové ulici Alena Malá. „Změny rozhodně vítáme. Zejména v úředních dnech je zde opravdu silný provoz. Když chceme s dětmi přejít na druhou stranu silnice, je to někdy očistec. Až se bude ulice rekonstruovat, chceme, aby se udělaly chodníky s obrubami a aby na nich nestála auta. Také vadí, že tu rostou stromy, které se při větším větru lámou. Ty by se mohly odstranit,“ řekla Malá.
Zmíněnou změnu značení si vyžádali místní lidé. „Prvním důvodem byl podnět od občanů. Druhým bylo to, že vjezd do Sadové ulice z ulice Hornická je zcela nevyhovující a nepřehledný,“ řekl pracovník odboru investic tachovského městského úřadu Miloslav Voják.

Sadová ulice tedy bude ve směru od Hornické k ulici Petra Velikého mimo koncový úsek v délce asi pětačtyřiceti metrů jednosměrná. Zmíněný úsek je s ohledem na zajištění bezproblémového příjezdu k řadovým garážím, které stojí na pravé straně v jižním směru, navržen jako obousměrný. „Bude slepý ve směru k ulici Hornická,“ řekl Voják.

Dodal, že změny dopravního značení jsou navrženy do doby, než se udělá rekonstrukce celého uličního prostoru.
Její součástí bude také definitivní dopravní značení v ulici.

Autor: Josef Holek

24.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení