Místo, kde se soutěž konala, bylo pro hasiče poněkud netradiční. Jeden z pořadatelů soutěže, Milan Dulovec, Deníku řekl: „Kvůli jedné z novel zákona o požární ochraně podniků založil Ideal Bor v roce 2011 svou jednotku sboru dobrovolných hasičů. Naše aktivita ale přesahuje zdi firmy a účastníme se i okresních závodů družstev v požárním útoku. Většina členů má již předešlé zkušenosti z obecních jednotek, ale i nováčci si brzy našli k tomuto sportu pozitivní vztah.“

Prvního ročníku soutěže se v sobotu zúčastnilo celkem devět družstev z celého okresu. Dívky ze Stříbra dorazily jako jediné družstvo žen a přestože neměly mezi mužskými týmy žádné zvýhodnění, obsadily nakonec sedmé místo. V útoku vynikli a medailová místa obsadili závodníci z Nového Sedliště, Stříbra a Boru.

„Myslím že účast družstev byla výborná, jsme rádi, že jsme se tu sešli v takovém počtu. Chceme se lidem představit nejen jako firma, ale i jako sportovní tým. Organizačně jsme snad všechno zvládli, tak snad se tu budeme scházet i v dalších letech,“ uvedl v hodnocení soutěže Dulovec.

Veronika Černá