„Zlevnili jsme o padesát korun. Naše obec má k dispozici dvě ubytovny, mezi kterými je rozdíl v kvalitě ubytování i ceně. Chtěli jsme ceny k sobě přiblížit. Jejich úprava se týká té lepší,“ sdělil Deníku starosta obce Karel Petráň.

Od 1. května do 30. září tak turisté, kteří budou ubytovaní ve svojšínském letohrádku zaplatí dvě stě padesát korun. To v případě, že stráví více než jednu noc. Pokud zde přespí jen jednou, je cena stanovena na rovných tři sta korun. „O října do května pak turisté zaplatí tři sta korun za jednu přespání. Děti do deseti let mají slevu ve výši padesáti korun na každý den,“ doplnil starosta.

O ubytování ve svojšínském letohrádku je podle Petráně z řad návštěvníků regionu patrný zájem. Zatím ty, kteří se u nás ubytují, počítáme na desítky. Předpokládá, že se jejich řady brzy rozšíří,“ okomentoval současnou situaci starosta.

Přestože obec do objektu, kde může najednou přespat až osmnáct lidí v minulosti značně investovala, peníze na zlepšení služeb v ubytovně našla i letos. „Máme v plánu instalovat zde připojení k internetu, nebo zřídit půjčovnu bicyklů,“ doplnil starosta Petráň.