V úterý večer po třetí etapě se poprvé přihlásil Deníku s exkluzivními informacemi přímo z centra dění.

„Konečně jsme na spojení, a tak zasílám alespoň nějaké zprávy z Dakaru. Ollie je dnes ve čtvrté etapě a neustále se pomaličku posouvá celkovým pořadím nahoru. Je škoda, že hned v první etapě přišla dvouhodinová penalizace za minutí kontrolního bodu a že nás to připravilo o mnohem lepší celkový výsledek, ale bojujeme ze všech sil,“ napsal Václav Hucl na adresu redakčního e-mailu.

Podle jeho dalších slov je Ollie naprosto fyzicky i psychicky v pohodě a závod jí baví. „Zatím jsou etapy velice náročné a spousta závodníků odpadla ať na poruchu stroje, nebo na havárii. Je tady okolo 35 stupňů, neustále fouká vítr a písek je prostě všude. Stroj zatím jede bez větších problémů,“ uvedl dále.

V pondělí přijela Roučková do cíle etapy s utrženým plynovým lankem. S tím se musela na trati etapy popasovat. „Poradila si v poušti a na zbytku lanka si udělala očko, omotala lepící páskou a 250 km tahala plyn palcem.“

A jak vypadá život v týmu Olgy Roučkové po dojetí do cíle? „Ollie přijede do bivaku, udělá si potřebné věci kolem navigace a připraví všechno na další etapu. Já dostanu info o stavu stroje a pak začíná moje část přípravy. Většinou se pracuje do brzkých ranních hodin. Kontroluje se úplně všechno. Naše taktika šetřit techniku a pořád dojíždět etapy se zatím vyplácí a doufám, že při nás bude stát štěstí i nadále. Z Dakaru Venca Hucl,“ napsal Deníku tachovský mechanik.

A tady přinášíme oficiální výsledky čtvrté etapy závodu čtyřkolek na Rallye Dakar, která končila v San Juan de Marcona:1. Karjakin (Rus./Yamaha) 4:56:34, …20. Tůma (ČR/Yamaha) -1:30:16, 36. Macháček (ČR/Yamaha) -2:50:37, 41. Roučková (ČR/Yamaha) -5:52:23
Průběžné pořadí po čtyřech etapách:1. Casale (Chile/Yamaha) 13:00:42, …22. Tůma -5:09:47, 27. Macháček -6:04:03, 40. Roučková -15:19:51.