„Návštěvníky akce jsme vyzývali, aby dětem přispěli. S velkým ohlasem se to ale nesetkalo,“ uvedla Jana Burianová – Novohradská ze sbírky pořádajícího Milanos Show Band.

Plánští se do sbírky zrovna nehrnuli. „Snad to bylo tím, že jsme něco podobného pořádali před Vánoci pro Dětský domov v Plané a lidé už neměli co dát. Dalším důvodem mohlo být, že jsme v Plané sbírku pořádali pro tachovské děti, což Plánské možná zase až tak nezajímalo,“ dodala spoluorganizátorka.

Lepší situace byla v Tachově. “Objížděla jsem podnikatele, kteří přispívali ošacením, sladkostmi a jinými pochutinami. Prostě co kdo mohl dát,“ řekla Jana Burianová – Novohradská.

Sbírka byla rozdělena mezi dvaatřicet dětí. „Rozpočítáme to tak, aby se dostalo na každého,“ podotkl ředitel Dětského domova v Tachově Zdeněk Gaudek.

Z dárků mělo osazenstvo domova velkou radost. „Nejvíc mně potešily brambůrky, ty mám totiž ze všeho nejraději,“ usmíval se Míra Chvostal.

Ošacení si ihned zkoušel Pepík Koki, radost mu udělalo hlavně tričko. „Hned si ho vezmu na sebe a už ho nesundám,“ řekl.

Také Víťovi Imrichovi zářily oči radostí. „Je hezké, že na nás lidé nezapomínají,“ svěřil se se svými pocity.

Malý zájem o Valentýnskou sbírku jejím pořadatelům chuť do dalších podobných akcí nevezme. „S dětmi v domovech hodně soucítím. Vím, co to je, když musí vyrůstat bez rodičovské péče. Maminka mi umřela hodně brzy, takže vím, o čem mluvím,“ naznačila Burianová – Novohradská.

Další akci Milanos Show Band uspořádá o Velikonocích. „Tady v Dětském domově v Tachově se uskuteční párty, při které vyhlásíme sbírku také,“ řekl Milan Novohradský.