Vytrhali totiž sedm značek a aby to nebylo málo, u sytenské kapličky rozbili sklo a ukradli svícen. Obec má tak několikatisícovou škodu. „Sklo dáme co nejdříve zasklít, je to škoda kolem tří tisíc. Ještě jsou tu vytrhané značky, už jsem to nahlásil, ale škodu si netroufnu odhadnout,“ řekl nám starosta Sytna Václav Bódiš.

Kolik stojí nová značka a její připevnění, na to nám odpověděl Michael Vaněk ze Silničního správního úřadu ve Stříbře. „Dá se to dobře spočítat. Jedna samotná cedule, třeba kulatá stojí kolem 1500,- Kč. Ktomu je tyč za 350,- Kč, hliníková patka cca 550,- kč, blok do země 400,- Kč. Připočteme přidělání za 350,- Kč a celková cena se vyšplhá vprůměru na 3.300 ,- Kč. To nepočítám ještě cestu autem,“ nastínil nám cenu jedné značky Michael Vaněk.

Pokud zůstanou značky u silnice, tak jejich zasazení stojí kolem 1.000,- Kč a je to práce pro dva lidi.. „Těžko říct, co si o tom mám myslet, že někdo takhle ničí práci jiných,“ dodal rozmrzele starosta Sytna.

Své si o tom ale myslí Jaroslava Hanzalová ze Sytna. „Já je vidět, hned volám policii. Myslela jsem si, že vandalismus je výsadou velkých měst, ale vidím, že ne. Hned bych jim dala pořádný trest, mohli by třeba rok uklízet černé skládky a příkopy vokolí. Příště by si takovou věc určitě rozmysleli,“ domnívá se občanka Sytna.

Martina Sihelská