Účast na zájmových akcích konaných pod širým nebem značně ovlivňuje přízeň počasí. Skalní příznivci dorazí ale téměř vždy. Alespoň tak o tom hovoří organizátoři borského výšlapu nazvaného Vandrmíle. Právě v Boru se za částečně deštivého počasí konal v sobotu už patnáctý ročník Vandrmíle. „Průměrně máme účast kolem padesáti nebo šedesáti lidí. Záleží hodně na počasí," sdělila za pořádající městský odbor kultury v Boru Zdeňka Danešová. Jednoznačnou závislost na počasí vidí také Ludmila Geslová. „Když je hezky, bývá sto účastníků, když není dobré počasí, tak jich přijde kolem čtyřiceti."

Jenže z těch, co v sobotu přišli, se někteří na trať ani nedostali nebo se museli kvůli vytrvalému dešti vrátit. „Nakonec dnes máme třicet účastníků. Je to tím počasím a jde zatím o nejhorší ročník. Poté, co se rozpršelo, jsme na trať už nepouštěli a dokonce jsme akci pak skončili," posteskla si Danešová.

Vandrmíli navštěvují rodiny, skupiny přátel i jednotlivci. Zahajovacího ročníku se před patnácti lety účastnilo sto padesát lidí. „Jde o příjemně strávenou sobotu," dodala Danešová s tím, že na Vanrmíli měli účastníka ročního i sedmdesátiletého. Mezi ty nejmladší v sobotu patřil Jakub Končický z Třemešného. „Jsem tu potřetí a vždy se mi výlet líbil. Když to bude možné, za rok půjdu zase," řekl Deníku. Pravidelnou účastnicí je Danuše Krasanovská z Boru. „Ze začátku jsem pomáhala s pořadatelskou službou, teď už chodím jako účastnice. Všechny ročníky byly pěkné," ohodnotila.