Deset týmů, které pořadatelé přivítali a po úvodním slově seznámili s turnajem a jeho pravidly, se losem rozdělilo do dvou skupin. Úvodní zápasy obou skupin začaly souběžně v 9:00 hodin a pokračovaly v systému každý s každým ve skupině až do 15:00 hodin. Po 20 zápasech a šesti hodinách hraní, při kterém všichni účastníci předváděli v poklidné atmosféře krásnou hru pod vysokou sítí s vysokým nasazením, razantními útoky, skvělými zákroky v poli a často až obdivuhodnými výměnami, bylo rozhodnuto o čtyřech postupujících do semifinále a o těch, kteří se utkají o umístění.

V prvním semifinále si o účast ve finále zahráli vítězové skupiny A, domácí tým AGónie, proti druhým ze skupiny B, týmu ESA. V rozhodujícím třetím setu si účast ve finále vybojovala domácí AGónie. Druhé semifinále svedlo proti sobě vítěze skupiny B, březnický tým Ruce v kapce, s druhým ze skupiny A, což byl loňský vítězný tým Winky. Nováčci z Březnice si s obhájcem poradili a složení finále tak bylo AGónie vs Ruce v kapce.

Zpívání dětí seniorům v kostele sv. Václava v Rozvadově na Sletu andělů.
OBRAZEM: Děti zahrály a zazpívaly seniorům i v kostele

V následujících zápasech o umístění si o 5. místo zahráli Bamboocha a Tajanovští samurajové, kde slavili vítězství mladíci z Bamboochy, a o 7. místo hrály týmy RMPC a Plzeňská sportovní, ze kterého vyšli vítězně borci z Plzeňské sportovní.

No a pak už se hrálo o místa na stupních vítězů. Zápas o třetí místo přinesl tři sety. Po prohraném prvním setu si Winky vynutili rozhodující set, který už ale nedokázali ovládnout, a tak si pro bronzové perníkové medaile při vyhlášení šla ESA. Třísetovou bitvu nabídlo i finále, o které se po úspěchu v semifinále postarali vítězové obou skupin, což zaručovalo atraktivní podívanou. Více sil, a poté i více důvodů k radosti, měli po setech 20:18, 18:20 a 10:4 členové týmu Ruce v kapce. Stříbrští z týmu AGónie tak zůstali stříbrní a byli s tímto umístěním absolutně spokojeni.

Celkové pořadí 14. ročníku (2017):
1. Ruce v kapce
2. AGónie
3. Esa
4. Winky
5. Bamboocha
6. Tajanovští samurajové
7. Plzeňská sportovní
8. RMPC
9. Gregoři
10. Šest statečných

DM Band při vánočním koncertu.
Plánský DM band potěšil již popáté

Při vyhlášení pořadatelé předali ceny všem týmům, hodnotnější ceny, obsahující volejbalové míče, pak obdržely týmy na 1. až 4. místě. Perníkové medaile pro nejlepší tři týmy jsou již klasickou cenou a neodmyslitelně k tomuto turnaji patří. Všichni se pak rozloučili a příjemně unavení a spokojení se rozešli a rozjeli do svých domovů.

Rád bych touto cestou poděkoval všem, kteří se podíleli na organizaci turnaje, za skvěle odvedenou práci, všem týmům, že si v předvánočním čase našly chvilku na sportování, vedení ZŠ Gagarinova za vstřícnost a městu Stříbru a sponzorům za spolufinancování této akce.

Lukáš Novák