VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vánoce a Silvestr desetiletí zpět, jak jste slavili vy?

Tachovsko - /VÝZVA/ Sváteční chvíle Vánoc a bujaré veselí oslav konce roku a příchodu nového. Jak jste, vážení čtenáři, prožívali Vánoce a Silvestra před desítkami let? Pojďme spolu zavzpomínat na dobu minulou, na pěkné chvíle, které odvál čas.

8.12.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: archiv VLP

Rádi otiskneme vaše vzpomínky fotografické či textové. Máte doma vánoční a silvestrovská fota? Podělte se o radost s ostatními čtenáři. Zaslat snímky či text můžete na adresu redakce Tachovský deník, Hornická 1786, 347 01 Tachov nebo e-mail: 
redakce.tachov@denik.cz 
a nebo je můžete donést do redakce a po ofocení vám snímky ihned vrátíme.

Střípky 
z kronik…

… jak je zaznamenali kronikáři na přelomu roku. Kronika města Tachova začíná rok 1986 sdělením, že tento rok Organizace spojených národů vyhlásila rokem mírového života na naší planetě Zemi. V roce 1985 bylo v Tachově uzavřeno 134 sňatků, Tachov přivítal 160 dětí, 302 občanů se přihlásilo k trvalému pobytu a 396 se jich z pobytu odhlásilo. Kronikář také zaznamenal přírůstek průmyslové výroby tachovských závodů a o téměř patnáct procent se zvýšila produktivita práce.
O deset let později v roce 1995 se narodilo v Tachově 120 dětí a zemřelo 90 občanů. Uzavřeno bylo 111 manželství a tři církevní sňatky.
Kronika Plané uvádí, že v prosinci roku 1985 došlo v západních Čechách k zemětřesení a pocítili to i obyvatelé Plané. Otřesy byly nejsilnější 21. prosince v 11:16 hodin a dosáhly 4,0 stupňů Richterovy stupnice. Obyvatelé pozorovali houpání lustrů a chvění skel.
Stříbrský kronikář na konci roku 1985 zaznamenal, že se narodilo 139 dětí, zemřelo 57 občanů, 243 se přistěhovalo a 364 se odstěhovalo. Tento rok bylo ve Stříbře uzavřeno 96 sňatků.

Autor: Redakce

8.12.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení