Byl tam i starosta města Bohuslav Červený. „Starosta přislíbil naší organizaci i do letošního roku příspěvek na činnost. Na setkání jsme také připomněli loňskou včelařskou výstavu, kterou vidělo podle zápisů v knize více než devět stovek dětí,“ uvedl člen organizace Jan Krabec.

Při organizaci, která čítá sedmasedmdesát členů, v jejich vlastnictví je celkem osm set jedenáct včelstev, pracuje také včelařský kroužek pro děti. „Ten je v činnosti už šest let v domě dětí a vede jej Oldřich Koubek se skupinou zkušených včelařů,“ řekl Krabec.

Akce pro letošní rok už mají včelaři naplánované. „Odeslali jsme směsné vzorky zimní měli, tedy spadu k vyšetření na varroázu, to je parazitní nákaza. Nyní čekáme na výsledky. Jinak se včelaři už připravují na produkční období svých včelstev, zhotovují rámečky z přířezů, do kterých zataví voskové desky, tak zvané mezistěny. Do těch pak včely v úlu vystaví plásty, do kterých matky nakladou vajíčka a dělnice med a pyl,“ popsal včelař.

Trochu starostí si dělají včelaři se zimou. „Zima začala brzy a chyběly ojedinělé teplé dny, kdy mohly včely létat za účelem pročišťování. To lidé však neovlivní, můžeme jen doufat, že se s tím včely vyrovnají beze ztrát,“ řekl Krabec.

Včelaři se účastní pravidelných slavností a akcí. „Letos nás čeká řada přednášek, budeme i na slavnostech města, Dni památek, pravidelně se prezentujeme, máme i vyškolenou perníkářku,“ dodal Krabec.