Její talent je navíc modelován učitelkou operního zpěvu. Řeč je o Anně Gálisové, žákyni základní školy Hornická v Tachově.

„Dělala jsem jen tak, že jako zpívám, pouštěla jsem si playback z počítače a teprve někdy v sedmi letech jsem přišla na to, že mi zpěv vlastně jde,“ hovoří o začátcích poznávání sebe sama. Hned se ale výrazně repertoárově vymezila. Na svůj věk možná i nezvykle. „Zpívám jen operu a klasické písně, nezpívám třeba rock nebo pop,“ poukazuje Anička s tím, že právě téma oper a skladby starých mistrů jí učarovaly.

Z vánočního koncertu DOM Tachov.
Dechový orchestr uctil publikum hudbou i humorem

Aby hlas zdokonalovala, věnuje cvičení denně půl až hodinu, prý podle toho, kolik je na zpěv času. Je ráda, když ji slyší celá rodina. Proto pro zpěv vynechává třeba koupelnu a cvičí v obýváku. „Nejprve je nutné se rozezpívat třeba brumendo a pak lalala a potom si zazpívám operní písničky,“ dále říká a dodává, že má ráda posluchače. Svůj talent zdokonaluje v Plzni u známé profesorky Ludmily Kotnauerové, u které si hlas tříbila i operní pěvkyně Eva Urbanová.

Anně Gálisové naslouchalo publikum při školních akademiích, v plzeňské Galerii Jiřího Trnky, na různých výstavách, na zámku v Tachově a také na několika místech v sousedním Bavorsku. Jak přiznává, trému nemá. “Ale určité obavy ano, abych to nespletla nebo falešně nezazpívala.“ Má za sebou také účinkování v klášteře v Teplé. „Zde nám zvukař pomohl k natočení i kompaktního disku. Tím jsme získali zkušenosti a prověřili jsme si možnosti,“ doplňuje tatínek Robert Gális. Nazpíváním CD se otevřely další možnosti. „Písničky slyšela paní Jonášová z Národního divadla a chce si Aničku poslechnout na živo, tak plánujeme schůzku.“

Děti všech čtyř tříd mateřinky si připravily pro rodiče vánoční vystoupení.
OBRAZEM: Vánoční ladění bavilo rodiče

Nyní začínající zpěvačku ještě čekají další vystoupení a to v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Tachově, kde zazpívá 26. prosince, další den v Mariánských Lázních a také opět zavítá do Bavorska.

Krom zpěvu ji ve škole baví řada dalších předmětů jako dějepis, matematika nebo i český jazyk a tělocvik. Jak sama Anna říká, má jeden sen. „Chtěla bych někdy zazpívat celou Rusalku na jevišti s populárními umělci.“